چگونه با لپ تاب مان به سفر برویم؟

لپ تاب با توجه به سفرهای حرفه ای و کاری جزء جدایی ناپذیر بسیاری از سفرهای امروز هستند. همین مساله به بروز استرس و اضطراب منجر می شود که در برخی مواقع هم نتیجه آن سرقت لپ تاب و مهمتر از آن اطلاعات شخصی است. بنابراین امنیت سفر اینجا خیلی مهم می شود. خب ماجرا خیلی هم پیچیده نیست.

اگر لپ تا شما در سفر به سرقت برود کار تمام است. احتمالاً زندگی تان از دست خواهد رفت. از آمار سرقت لپ تاب ها در ایران اطلاعی نداریم، اما نشان می دهد که فقط در فرودگاه های آمریکا هر هفته ۱۲۰۰۰ لپ تاب گم می شود. ۹۷ درصد لپ تاب های سرقت شده هیچ وقت پیدا نمی شوند.

بنابراین اگر لپ تاب تان را از دست بدهید، احتمالاً باید با آن خداحافظی کنید. حال چه کنیم تا احتمال گم شدن یا به سرقت رفتن لپ تاب مان را کم کنیم. از کیف های لپ تاب تابلو استفاده نکنید.

بعضی کیف های لپ تاب بشدت نشان می دهند که آهای مردم درون این کیف یک لپ تاب است! بیایید مرا بدزدید! این کیف ها می تواند هدف مناسبی برای سارقان باشد. به جای آن می توانید از یک کیف متفاوت یا یک کوله پشتی استفاده کنید.

لپ تاب را درون چمدان یا بقیه بار و وسایل قرار ندهید. ممکن است در حمل و نقل آن توجه کافی به کار برده نشود و به کامپیوتر شما آسیب برسد. کامپیوتر را روی پای خودتان قرار بدهید نه کنارتان یا بالای سرتان. سارقان به راحتی آن را از کنارتان بلند می کنند، بدون این که متوجه شوید. ممکن است فردی دیگر کیف را اشتباهی بردارد. بخصوص در هنگام شلوغی، استرس و فشار جمعیت.

همچنین شما باید قبل از سفر به فکر این باشید که اگر بلایی سر کامپیوترتان آمد، از قبل پیش بینی های لازم را انجام داده باشید. از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید. اغلب افراد حال و حوصله پشتیبان گیری از اطلاعات را ندارند.

اما سفر یک ریسک بزرگ است. بنابراین قبل از سفر وقت بگذارید و از اطلاعات تان پشتیبان گیری کنید. پسوردهای قوی برای کامپیوتر انتخاب کنید تا دسترسی به اطلاعات آن سخت شود.

نام، مدل و شماره سریال لپ تاب تان را یادداشت کنید و در جای امنی نگهداری کنید تا اگر لپ تاب شما به سرقت رفت و پیدا شد، براساس آن بتوانید کامپیوتر خودتان را شناسایی کنید.

سارقان معمولاً سعی می کنند که شکل ظاهری لپ تاب ها را تغییر دهند تا قابل شناسایی نباشند. اگر روی کامپیوترتان علامت شناسایی ویژه ای تعبیه کنید که فقط خودتان از آن مطلع باشید از طریق آن می توانید لپ تاب کشف شده را شناسایی کنید. همان طور که لپ تاب ها زیادتر شده اند آمار سرقت آنها نیز بیشتر شده است. مراقب باشید که کامپیوتر و از آن مهم تر اطلاعات خودتان را به خاطر سهل انگاری از دست ندهید

چگونه با لپ تاب مان به سفر برویم

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *