کرالا هند

کرالا هند

ایالت کرالا نیز به عنوان یکی از ایالت های کشور هفتاد و دو ملت به تازگی بین بسیاری از گردشگران نامی آشنا شناخته  شده است. ایالت کرالا بطور کلی توان پاسخ گویی به هر نوع سلیقه ای را برای جذب گردشگر از سراسر جهان دارد.

سفر به هند بدون شک انسان را به فکر شلوغی ها و هرج و مرج این کشور می اندازد، اما کرالا منطقه ای کاملاً متفاوت است. حساب کرالا را از شهرهای شلوغ هند جدا کنید. کرالا سرزمین آرامش هند است. این ایالت جنوبی شبه قاره هندوستان از ۵ سال پیش رشد صنعت گردشگری خود را آغاز کرده و امروز به عنوان یکی از خوشنام ترین مناطق گردشگری سرزمین هفتاد و دو ملت به صنعت گردشگری جهان معرفی شده است.

جشنواره های سنتی گوناگون، جشنواره های خرید، مراکز درمانی طب سنتی ، مراکز آموزش هنرهای رزمی ، آموزشگاههای آشپزی بین المللی ، سواحل زیبا و طبیعت بکر این منطقه باعث رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری در این ایالت شده است.

ایالت کرالا سرزمینی در سواحل دریای عربی با طبیعتی فراتر از آوازه هند است. کرالا را به علت وجود نخل های ساخلی فراوان و ساحل های زیبای شنی، بهشت استوایی می نامند. بهشتی که نه فقط ساحل و دریا بلکه کوهستان های سر به فلک کشیده نیز در آن خودنمایی می کند. شاید کرالا از نظر تاریخ به پای تاج محل آگرا و یا قصرهای جیپور نرسد اما بدون شک طبیعت کرالا حرف اول را در کشور پهناور هند می زند. به کرالا تاج محلی از جنس طبیعت خوش آمدید.

 

درباره کرالا

قسمت کوهستانی و شمالی این ایالت بهترین مکان برای جذب طبیعت گردان و علاقمندان به حیات وحش خواهد بود برگزاری تورهای هفتگی یا روزانه بصورت کمپینگ در دل جنگل و دریاچه ها و آبشارهای محلی بهترین قسمت سفر علاقمندان شمالی این ایالات خواهد بود و آنان که اهل خرید و تفریحات آبی هستند به سمت جنوب این ایالت روانه خواهند شد. به هر حال طبق آمار و نشانه های موجود و البته امکانات گردشگری منطقه امروزه کرالا یکی از ایالات های مهم و سودآور در صنعت گردشگری هندوستان شناخته شده ، رونق ورزش های آبی و تفریحات ساحلی در جنوب این ایالت باعث شده هر ساله تعداد زیادی از اروپیاییان و آمریکایی ها به منطقه سفر کنند و از آب و هوای استوایی این منطقه لذت ببرند و سفر خوبی را تجربه کنند.

منطقه کرالا شهری قدیمی است که در مسیر جاده ابریشم قرار داشته است. کرالا از ابتدا یکی از قطب های تجارت ادویه هندوستان بوده و انواع ادویه از بنادر این شهر به دیگر نقاط دنیا صادر می شده است. امروزه نیز ادویه از محصولات اصلی این منطقه است. کرالا منطقه ای است که امکانات توریستی با استانداردهای بالای جهانی را در اختیار گردش گران قرار داده است، امکاناتی که شاید انتظار آن را از کشوری مثل هند نداشته باشید. ایالت کرالا با بالاترین سطح سواد، کمترین میزان فساد، کمترین میزان خودکشی و بیشترین میزان طول عمر در هند، این حقیقت را که ایالتی متفاوت است را ثابت کرده است. اگر به هند سفر کنید و کرالا را نبینید مانند این است که نیمی از هند را نادیده گرفته اید.

مرکز ایالت کرالا، شهر تیرووانان تاپورام (Thiruvanathapuram) یا به اختصار تیرووان است. مهم ترین شهرهای گردشگری ایالت کرالا، شهرهای تیرووان، کوچی، کوزیکوده، کولام و تیسسور است.

از این با توجه به رشد و گسترش صنعت گردشگری در منطقه به تازگی علاوه بر گردشگران یادشده از منطقه خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس نیز تعداد زیادی گردشگر وارد کرالا می شوند بنابراین سه فرودگاه بین المللی و مدرن این ایالت دلیل اصلی برقراری پروازهای زیادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به صورت مستقیم به این ایالات شده البته به یاد داشته باشید که انتخاب هر یک از فرودگاه ها بستگی به مقصد اصلی گردشگران خواهد داشت اما معمولا اکثر گردشگران مقصد خود را فرودگاه Thiruvananthapuram  انتخاب می کنند چون در واقع فرودگاه مرکزی این ایالت شناخته شده و به تمامی نقاط دیگر دسترسی آسان خواهدبود و به جز این خطوط هوایی مستقیم می توان از فرودگاههای بمبئی ، دهلی، چنای و یا بنگلور و با استفاده از خطوط هواپیمایی داخلی هندوستان به کرالا رسید.

 

در چه فصلی؟

کرالا در تمام طول سال دارای هوایی استوایی است. سه فصل اصلی در کرالا وجود دارند که فصل گرم، فصل بارانی و فصل سرد است. فصل سرد کرالا از اواخر نوامبر تا اواسط فوریه است. البته منظور از سرد، هوای خنک استوایی است و نه سرمایی که در کشورهای چهار فصل دیده می شود. دما در فصل سرد کرالا بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است. فصل بعدی فصل گرم است که دما به حدود ۳۵ درجه سانتی گراد می رسد. فصل بارانی کرالا نیز از اواخر می آغاز می شود که هوایی تقریباً همیشه بارانی را به همراه دارد.

جشنواره ها و رویدادها

جشنواره برداشت محصول (Onam Festival): این جشنواره معروف ترین جشنواره کرالا محسوب می شود. جشنواره اونام که قدمتی کهن دارد به منظور شکرگزاری از حاصلخیزی سرزمین کرالا و رویش محصولات برگزار می شود. در زمان این جشن سراسر شهر کرالا تزئین می شود. اجرای موسیقی، بازی های محلی، طبخ غذاهای بومی از جمله برنامه های این جشنواره است. این جشنواره در سال ۲۰۱۵ در ۲۸ آگوست برگزار خواهد شد که معمولاً ۱۰ روز به طول می انجامد.

دیدنی ها

لاکام (Lakkam Waterfalls)؛ ۴٫ جزیره پووار (Poovar Island)  ۵٫ معبد شری پادماناب هاسوامی (shri Padmanabhaswamy Temple)؛ ۶٫ فانوس دریایی ویژینجام (Vizhinjam Lighthouse)؛ ۷٫ موزه ناپیر (Napier Museum)؛ ۸٫ موزه هنر و تاریخ کرالا (Museum of Art and Kerala History)؛ ۹٫ کلیسای سانتاکروز (Santa Cruz Basilica)؛ ۱۰٫ خیابان پرینسس (Princess Street)؛ ۱۱٫ کلیسای سینت فرانسیس (Church of Saint Francis)؛ ۱۲٫ فانوس دریایی آلاپوژا (Alappuzha Lighthouse)

خوردنی ها

  1. خوراک خرچنگ (crab)؛ ۲٫ مرغ کاری (Chicken Curry)؛ ۳٫ ماهی (Fish Tali)؛ اسنک پانیپوری (Panipuri)؛ ۵٫ ماهی سرخ شده (Fish Koliwada)؛ ۶٫ مرغ کره ای (Butter Chicken)؛ ۷٫ ساندویج واداپاو (Vada Pav)؛ ۸٫ کباب گوشت (Bihari Kebab)؛ ۹٫ کباب شامی (Shami kebab)

خریدنی ها

  1. فلفل سیاه؛ ۲٫ ادویه؛ ۳٫ چای؛ ۴٫ قهوه؛ ۵٫ بادام هندی؛ ۶٫ زیورآلات؛ ۷٫ روسری و شال؛ ۸٫ لباس های محلی و ساری هندی

مراکز خرید برتر

  1. باغ ادویه آبراهام (Abraham’s Spice Garden)؛ ۲٫ فروشگاه شالیمار (Shalimar)؛ ۳٫ گالری هنر کاشی (Kashi Art Gallery)؛ فروشگاه ساروا (Sarwaa)؛ ۵٫ مرکز خرید لولو (Lulu Mall)؛ ۶٫ بازار ادویه کچین (Spice Market Cochin)؛ ۷٫ بازار قالای (Ghalai Bazar)؛ ۸٫ مرکز خرید ابرون (Oberon Mall)؛ ۹٫ گالری هنری داوید هال (David Hall Art Gallery)

مراکز تفریحی برتر

  1. ایستگاه تاپ (Top Station)؛ ۲٫ سد ماتوپتی (Mattupetty Dam)؛ ۳٫ پارک حیات وحش چینار (Chinnar Wildlife Park)؛ ۴٫ پارک ملی راجامالای (Rajamalai National Park)؛ ۵٫ پارک ماجراجویی فان فرست (Fun Forest Advanture Park)؛ ۶٫ باغ وحش تیرووانان تاپورام (Thiruvananthapuram Zoo)؛ ۷٫ ساحل کوالام (Kovalam Beach)؛ ۸٫ مرکز نگهداری فیل ها (Elephant Rehabilitation Centre)؛ ۹٫ ساحل شانگوکوخام (Shanghumukham)؛ ۱۰٫ شهربازی واندرلا (Amusement park)؛ ۱۱٫ منطقه کاتاکالی (Kathakali)؛ ۱۲٫ ساحل چرای (Cherai Beach)؛ ۱۳٫ ساحل ماراری (Marari Beach)؛ ۱۴٫ ساحل وارکالا (Varkala Beach)؛ ۱۵٫ دریاچه کاپیل (kappil Lake)

پروازهایی که به کرالا می روند.

پرواز مستقیمی از تهران به کرالا وجود ندارد و برای رفتن به کرالا می توانید توسط خطوط هوایی القطری، الاتحاد، امارات، گلف ایر، کویتی، عمان ایر و ایرعربیا با یک توقف به فرودگاه کوچی یا کوزیکوده پرواز کنید.

 

ردیفهزینه های زندگیقیمت
۱ یک وعده غذای ارزان قیمت۰٫۹۰$
۲یک وعده غذای دو نفره با مخلفات (در رستوران متوسط)۷٫۲۵$
۳ساندویچ با مخلفات۳٫۲۰$
۴نوشابه قوطی۰٫۴۵$
۵آب (۰٫۳۳ لیتر)۰٫۲۵$
۶قیمت بلیت اتوبوس/ مترو یک طرفه۰٫۱۶$
۷ورودیه تاکسی۲٫۰۰$
۸بهای تاکسی به ازاری هر کیلومتر مسافت طی شده۰٫۲۵$
۹بلیت سینما۲٫۴۰$
۱۰سیب (یک کیلو)۱٫۸۵$
۱۱یک پاکت سیگار۲٫۲۰$

 

اطلاعات کاربردی
ویزانیاز دارد
جمعیت۳۳٫۳۸ میلیون
واحد پولINR Indian Rupee
برابری پول با دلار۱٫۰۰ USD=62.21 INR
ساعت رسمی۲:۰۰ جلوتر از تهران
آب لوله کشغیر قابل آشامیدن

 

ویزای هند

کشور

مدت ویزا

قیمت ویزا

تحویل ویزا

مدارک لازم جهت اخذ ویزا

ویزای هند

عادی
فوری

۱۸۰/۰۰۰
۴۹۰/۰۰۰

۲هفته کاری
۱هفته کاری

پاسپورت+۲قطعه عکس ۴*۳ +اصل بلیط + کپی صفحه اول و دوم شناسنامه + کپی کارت ملی+آدرس منزل و محل کار و تلفن مسافر+انگشت نگاری برای تمامی مسافران الزامیست

 

کرالا هند

کرالا هند

هند

هند

کرالا هند

کرالا هند

کرالا هند

کرالا هند

 

ویرایش و گردآوری: تـارا رادفـر

نشریه مسافرت

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *