کودتا ترکیه و لغو ۱۲ پرواز از ایران/ مسافران پروازهای امشب منتظر باشند

کودتا ترکیه و لغو ۱۲ پرواز از ایران/ مسافران پروازهای امشب منتظر باشند

فرودگاه امام خمینی (ره) اعلام کرده از ساعات پایانی شب گذشته که کودتا در کشور ترکیه آغاز شد تاکنون ۹ پرواز از سمت ایران به مقصد این کشور لغو شده و تا عصر امروز نیز سه پرواز دیگر برنامه‌ریزی شده بود که هیچ یک از آنها انجام نخواهند شد.

به گزارش ایسنا، کوروش فتاحی – معاون فرودگاهی شهر فرودگاه امام خمینی (ره) – در این باره گفته از ساعت ۳۰: ۲۳ شب گذشته تاکنون باید ۹ پرواز به مقصد ترکیه انجام می‌شد که تمامی آنها لغو شده‌اند. همچنین عصر امروز سه هواپیمایی قشم‌ ایرا، ترکیش ایرلاین و ماهان ایر سه پرواز به مقصد ترکیه داشتند که تمامی آنها لغو شده است.

معاون فرودگاهی شهر فرودگاه امام خمینی (ره) با بیان این‌که اطلاع‌رسانی درباره‌ی برنامه‌ریزی جدید برای این پروازها از سوی ایرلاین‌ها اعلام خواهد شد، تاکید کرد: مسافران این پرواز به هیچ عنوان به فرودگاه نیایند، زیرا لغو این برنامه‌ها قطعی است و در فرودگاه نیز تفاوتی ایجاد نخواهد شد.

به گفته وی از ساعت ۲۲:۳۰ امشب تا پایان ساعات روز جاری پنج پرواز دیگر از ایران به سمت ترکیه انجام خواهد شد که در جلسه عصر امروز درباره آنها برنامه‌ریزی دقیق صورت خواهد گرفت.

پس از کودتای نافرجام برخی از سران ارتش کشور ترکیه از شب گذشته تاکنون وضعیت بسیاری از شهرهای بزرگ این کشور هنوز به حالت عادی بازنگشته و از این‌رو ایران اعلام کرده تا زمان مشخص نشدن وضعیت نهایی امنیت در این کشور پروازها را متوقف خواهد کرد.

دولت اردوغان اعلام کرده که بار دیگر کنترل فرودگاه‌های اصلی این کشور را در دست گرفته است.

دفاتر خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی از ثبت نام و اعزام گردشگر به ترکیه خودداری کنند

در اطلاعیه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از دفاتر خدمات مسافرتی وگردشگری خواسته شده است تا اطلاع ثانوی و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش، از هرگونه ثبت‌نام و اعزام گردشگر به مقاصد گردشگری این کشور اکیداً خودداری نمایند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در این اطلاعیه آمده است:

“بدنبال حوادث و ناامنی‌های اخیر در ترکیه و حادث شدن شرایط فوق‌العاده (force Majeur) و بیانیه‌های نمایندگی‌های سیاسی وکنسولی کشورمان در مقصد، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با انتشار بیانیه‌ای از دفاتر خدمات مسافرتی وگردشگری خواست تا اطلاع ثانوی و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش، از هرگونه ثبت‌نام و اعزام گردشگر به ترکیه ممنوع و اکیداً خودداری نمایند.

این سازمان ضمن رایزنی‌ با وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی کشوری درحال برنامه‌ریزی برای بازگشت امن و تدریجی گردشگران ایرانی است که به دلیل ناآرامی‌های شب گذشته نتوانسته‌اند در زمان مقرر، ترکیه را ترک نمایند.

بدیهی است دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مرتبط باید تمام تلاش ومساعی خود را در جهت تمهید شرایط اضطرار برای این قبیل گردشگران در خاک ترکیه مصروف داشته، همکاری و مساعدت لازم را با نمایندگی‌های ج.ا.ایران در این کشور برای حفظ سلامت و خروج تدریجی آنان بعمل آورند.”

 

گردشگران ایرانی در ترکیه، محل اقامت خود را ترک نکنند

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت کشورمان در ترکیه از گردشگران ایرانی در ترکیه خواست محل اقامتشان را ترک نکنند.

در این اطلاعیه آمده است: هموطنان گرامی مقیم ترکیه و مسافران محترمی که به جمهوری ترکیه سفر نموده‌اند، لطفا تا اطلاع ثانونی از ترک محل اقامت و حضور در هرگونه تجمع خودداری و هشدارهای مقامات ذی‌ربط امنیتی جمهوری ترکیه را مد نظر قرار دهند و به محل‌های پر رفت و آمد و یا به نمایندگی‌های سایر کشورها نیز مراجعه نکنند.

هموطنان ایرانی که در حال حاضر در ترکیه ساکن هستند، در صورت مواجهه با هر مشکل و بحرانی‌تر شدن اوضاع می‌توانند با سفارت ایران در آنکارا تماس حاصل کنند.

 

آدرس و تلفن سفارت ایران در ترکیه:

‎‏Tahran cad.no:10 kavaklidere

Ankara – Turkey | 4682820

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *