گردشگران ایرانی در ترکیه به اماکن نامطمئن نروند!

گردشگران ایرانی در ترکیه به اماکن نامطمئن نروند!

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا طی اطلاعیه‌ای از هموطنانی که قصد سفر به ترکیه را دارند، خواست از حضور در اماکن پر رفت و آمد و نامطمئن خودداری کنند. به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به حوادثی که برای هموطنان روی داده است، از ایرانیان حاضر در ترکیه درخواست می‌شود که نسبت به هشدارهای نمایندگی و سرکنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در ترکیه و دیگر سازمان‌ها و نهادهای دولت میزبان توجه داشته باشند.»

در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است: «نظر به وقوع برخی حوادث ناگوار برای هموطنان، با تاکید در مورد اهمیت رعایت مقررات وضعیت فوق‌العاده در جمهوری ترکیه، مجددا توصیه می‌شود در صورت اقامت یا ضرورت انجام مسافرت، با دقت نظر و توجه نسبت به هشدارهای نمایندگی و سرکنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در ترکیه و نیز دستگاه‌های ذی‌ربط کشور میزبان، از حضور در اماکن پر ازدحام و نامطمئن به‌طور حتم خودداری کنند.» به گزارش «دنیای اقتصاد»، در روزهای اخیر رسانه‌های ترکیه از ضرب و شتم دو گردشگر ایرانی در استانبول و کشته شدن یکی از آنها خبر دادند.

این دو گردشگر روز پنج‌شنبه گذشته توسط شهروندان ترکیه‌ای به مراکز تفریحی برده شده بودند، در منطقه فاتح استانبول مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. این شهروندان قصد اخاذی از دو گردشگر ایرانی را داشتند و طی یک درگیری هر دو هموطن به شدت زخمی و مجروح و سپس به بیمارستان منتقل شدند و در نهایت یکی از این دو گردشگر جانش را از دست داد.

رسانه‌ها از دستگیری ۶ تن به اتهام قتل عمد و زخمی کردن عمدی در این ماجرا خبر داده‌اند. پیش از این نیز متعاقب حوادث تروریستی در ترکیه، سفارت ایران به شهروندان ایرانی هشدار داد از حضور در اماکن پر تردد و تجمعات خودداری کنند.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *