گردشگری برزیل؛ ثبت رکورد جدید در گرشگری برزیل

گردشگری برزیل؛ ثبت رکورد جدید در گرشگری برزیل

آمارها نشان می‌دهد تعداد مسافران خارجی برزیل در سال ۲۰۱۴ دو برابر شده و گردشگری این کشور رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت رسانده است. به گزارش خبرگزاری «ایسنا» آمارگیری اخیر وزارت گردشگری برزیل نشان داده که این کشور در سال ۲۰۱۴ میزبان بیش از ۶‌میلیون گردشگر خارجی بوده و این به معنای افزایش ۱۰ درصدی این رقم نسبت به سال پیش از آن است.

همچنین اعلام شده، در نیمه اول بازی‌های جام جهانی تعداد گردشگران خارجی که به برزیل رفتند تا سه برابر افزایش پیدا کرد و علت اصلی این رکوردشکنی هم میزبانی این مسابقات ورزشی بود که در ماه ژوئن در ۱۲ شهر برزیل برگزار شد.

طی روزهای برگزاری این رقابت‌ها، تنها در ماه ژوئن ۲۰۱۴، برزیل یک میلیون و ۱۸ هزار و ۸۷۶ مسافر خارجی را میزبانی کرد. این رقم تقریبا سه‌ برابر تعداد گردشگران بین‌المللی طی همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۳ است. آرژانتینی‌ها بیشترین تعداد مسافر را در این سال به برزیل صادر کردند. یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر آرژانتینی در سال گذشته میلادی راهی این کشور شدند.

به گزارش ریو تایمز آنلاین، پس از آن آمریکا با حدود ۷۰۰ هزار گردشگر و چین با بیش از ۳۰۰ هزار مسافر رتبه دوم و سوم را دارند. شهر «سائوپائولو» با میزبانی دو میلیون و ۲۰۰ مسافر بیشترین بازدید گردشگر خارجی را داشته و پس از آن «ریو‌دوژانیرو» پایتخت برزیل یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر را میزبانی کرده و در رتبه دوم قرار گرفته است. آمارها حاکی از آن است که ۷۰ درصد مسافران خارجی با هواپیما وارد خاک این کشور شدند. ۹/ ۲۱‌درصد آنها برای سفر کاری، ۹/ ۲۰ درصد برای دیدار از دوستان و خویشان و ۷/ ۵۴ درصد آنها برای سیاحت از برزیل دیدن کردند.

گردشگری برزیل

گردشگری برزیل

گردشگری برزیل

گردشگری برزیل

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *