گردشگری پزشکی

گردشگری پزشکی

صرف‌نظر از اینکه دبی به مقصد گردشگری مهمی در جهان تبدیل‌شده است، مقامات آن درصدد هستند جنبه‌های دیگری از گردشگری این منطقه را شکوفا کنند. در سال‌های اخیر سیاست‌گذاران این منطقه به دنبال گردشگری پزشکی افتاده و در این راه اصلاحاتی را در برخی از مقررات اعمال کرده‌اند. همان‌طور که می‌دانیم شکوفایی گردشگری پزشکی به‌ غیراز تقویت زیرساخت‌ها و وجود سرمایه انسانی مولد نیازمند قوانین شفاف نیز هست. در این مقاله به یک نمونه از اصلاحاتی که در مقررات دبی باهدف توسعه گردشگری پزشکی انجام‌شده است، پرداخته‌ایم.

 

تأثیر اقتصادی گردشگری پزشکی

گردشگری پزشکی به اقتصاد دبی کمک شایانی کرده است، به‌طوری که درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم این بخش برای دبی در سال ۲۰۱۲ نزدیک به ۱/۶ میلیارد دلار بوده است. با توجه به آمارها، درآمدهای مستقیم بخش گردشگری در دبی در سال ۲۰۱۱ برابر با ۴/۳۵ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با درآمد بخش گردشگری پزشکی می‌توان به اهمیت آن پی برد.

 

پیش شرط‌ های توسعه گردشگری پزشکی    

مهم‌ترین پیش شرط‌ های توسعه گردشگری پزشکی در یک منطقه یا کشور عبارت‌اند از: زیرساخت‌های مناسب در بخش سلامت، خطوط مواصلاتی مطلوب، قیمت‌های رقابتی، ثبات سیاسی و دیوان‌سالاری اندک.

مقررات جدید صدور روادید

دبی در نوامبر سال ۲۰۱۲ گام مهمی در جهت تسهیل گردشگری پزشکی برداشت و آن تسهیل صدور روادید به منظور دریافت خدمات پزشکی و افزایش مدت‌زمان آن بود. این امر به گردشگران اطمینان می‌دهد که می‌توانند مدت‌زمان بیشتری در دبی اقامت کنند تا دوره درمان آن‌ها کامل شود. بر اساس نظام جدید اتباع خارجی که تمایل دارند در دبی از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند می‌توانند با ارائه مدارک موردنیاز روادید سه‌ماهه دریافت کنند، درصورتی‌که دوره درمان بیش از سه ماه به طول انجامد فرد می‌تواند دو بار درخواست افزایش این روادید را بدهد. مقررات جدید درباره صدور ویزا دبی به گردشگران خارجی این اجازه را می‌دهد که حداکثر تا ۹ ماه در دبی به دلیل دریافت خدمات پزشکی اقامت کنند.
این مقرره به‌ منظور تقویت گردشگری پزشکی در دبی تصویب‌شده است و بخشی از برنامه دراز مدت توسعه صنعت گردشگری پزشکی است. در این نظام جدید فرایند درخواست روادید از سوی بیمارستان‌ها به نمایندگی از بیماران خارجی تدارک دیده‌شده است. این قانون جدید ضمن کاهش دیوان‌سالاری، دسترسی به خدمات پزشکی در امارات را تسهیل کرده است. متحدالشکل کردن خط‌ مشی‌ها و فرایندها، به‌یقین عملکرد بدون نقص بخش پویای سلامت را تضمین می‌کند و به‌تبع آن تأمین‌ کنندگان خدمات درمانی و گردشگران سود می‌برند.
جمع‌بندی
برنامه توسعه گردشگری پزشکی نیازمند مشارکت ذی‌نفعان متعدد شامل اداره مهاجرت، صنعت هوایی، بخش هتل داری و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی و دولتی است.
درواقع مشارکت این ذی‌نفعان در کنار یکدیگر می‌تواند به توسعه گردشگری پزشکی کمک کند و صرفاً نمی‌توان با تقویت یکی از آن‌ها، گردشگری پزشکی را توسعه داد. در حال حاضر کشورهای دیگر منطقه ازجمله ترکیه و ابوظبی نیز به دنبال تقویت و توسعه بخش گردشگری پزشکی هستند تا از این راه گردشگران اروپایی بیشتری را جذب بکنند. به همین دلیل دبی ضمن معرفی نظام جدید صدور روادید، به‌ منظور رقابتی شدن صنعت گردشگری پزشکی، نسبت به توسعه بخش خصوصی و مشارکت آن‌ها در گردشگری پزشکی نیز اهتمام ورزیده‌اند.

 گردشگری پزشکی

گردشگری پزشکی

 گردشگری پزشکی

گردشگری پزشکی

گردشگری پزشکی

گردشگری پزشکی

 

وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت تور، ویزا، رزرو و خرید بلیت، هتل و تور دبی از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *