میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سه محور مهم رشد و توسعه فرهنگی ایران

محمدعلی نجفی معاون رئیس­ جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع­ دستی و گردشگری قصد دارد تا اداره این سازمان را با برنامه­ و راهبردهای مشخص به­ پیش­ ببرد.

دکتر نجفی معتقد است هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع­ دستی و گردشگری سه محور مهم رشد و توسعه فرهنگی ایران به ­شمار می­روند که باید بدون چالش و به صورت منسجم پیش ­بروند. گردشگری

وی می گوید این سه حوزه را باید به یکدیگر پیوند زد و اداره این بخش را با هویت واحد فرهنگی پیش برد. انتقال بخش هایی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع­ دستی و گردشگری به اصفهان و شیراز طی سال­های گذشته تصمیم ناپخته مدیریت گذشته بوده که تأثیر نامطلوبی بر روند فعالیت­ها برجای گذاشته ­است.

نجفی در خصوص نقش استانداران جدید در توسعه گردشگری گفت:

با توجه به شروع کار دولت جدید, انتصاب استانداران جدید فرصتی می شود برای معرفی فعالیت­های سازمان گردشگری و توجیه استانداران نسبت به اهمیت کار خود و تبدیل آ­ن­ها به هواداران سازمان و دوست­داران میراث فرهنگی. نجفی از انجام مطالعه و تهیه مقدمات برای فعال شدن شورای عالی سازمان نیز خبر داد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع­ دستی و گردشگری از مدیران کل استان­ها خواست تا گزارش­ های خود در خصوص احکام دیوان عدالت اداری مبنی­ بر خروج برخی آثار از فهرست ثبت را ارایه کنند تا در جلسه­ای با رئیس دیوان عدالت اداری نسبت به آثار سوء این اقدام توضیحات لازم و کارشناسی ارایه ­شود.

گردشگری

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *