گوانگژو چین؛ جاذبه‌های گردشگری گوانگژو چین

 گوانگژو چین:

شهر گوانگژو  چین یکی از زیباترین شهرهای گردشگری کشور چین است. این شهر بهنام‌های گوانگجو ، گوانگچو  و کوانگجو نیز شهرت دارد اما نام رسمی آن کانتون هست. این شهر در جنوب کشور چین و در ساحل رودخانه‌ی پرل قرار دارد و یکی از پنج شهر مرکزی این کشور محسوب می‌شود.

گوانگژو  چین بیش از ده میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد و سومین شهر بزرگ کشور چین هست. شهر گوانگژو  چین به تجارت و دادوستد با کشورهای خارجی شهرت دارد و محل برگزاری بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بازرگانی کشور چین است. شهر گوانگژو از بخش‌های مختلفی تشکیل‌شده است که لیوان ، یوکزو ، هایچو و تیانه اصلی‌ترین آن‌هاست.

این شهر توریستی دارای آب‌وهوای گرمسیری است و بهترین زمان سفر به گوانگژو  چین را می‌توان از ماه اکتبر تا نوامبر دانست که دارای آب‌وهوایی مطبوع و دل‌نشین است. گوانگژو به سبب داشتن جاذبه‌های گردشگری و مراکز تفریحی بسیار ، محبوب جهانگردان خارجی و مسافران داخلی چین شده است . این شهر سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر و گردشگر است. در این شمارا با جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین مراکز تفریحی و گردشگری این شهر آشنا خواهیم کرد.

 

زیباترین شهرهای گردشگری کشور چین

جاذبه های گردشگری چین

 

جاذبه‌های گردشگری گوانگژو چین

 

۱٫رودخانه‌ی پرل

این رودخانه‌ی بزرگ در زمان‌های قدیم به دریای پرل شهرت داشته است. این رودخانه در زمان‌های دور بیش از دو هزار کیلومتر طول و حدود دو هزار متر هم‌پهنا داشته است که البته امروزه تنها صد و هشتاد متر از آن پهنای عظیم ، باقی‌مانده است. با توسعه‌ی روزافزون شهر گوانگژو ، ده پل بر روی این رودخانه ساخته‌شده است. در امتداد سواحل رودخانه‌ی پرل ، فروشگاه‌ها و هتل‌ها با ساختمان‌هایی که قد بر افلاک کشیده‌اند ، خودنمایی می‌کنند. با نورافشانی فوق‌العاده‌ای که صورت می‌گیرد سواحل این رودخانه شب‌ها بسیار زیباتر و دل‌نشین‌تر می‌شوند. این سواحل تا نیمه‌های شب پر از جنب‌وجوش مسافران و توریست‌هایی هستند که از زیبایی طبیعت پرل شگفت‌زده شده‌اند.

 

Guangzhou

جاذبه های گردشگری چین

 

۲٫معبد گوانگژیائو

معبد گوانگژیائو از محبوب‌ترین معابد زن‌های بودائی هست. این معبد بارها در آتش سوخته است و ساختمان‌های امروزی این معبد مربوط به قرن نوزدهم میلادی می‌باشند. در محوطه‌ی معبد راهبان بسیاری دیده می‌شوند که بالباس‌های نارنجی‌رنگ خاصی دررفت و آمد هستند.

 

 معبد گوانگژیائو

جاذبه های گردشگری چین

 

 ۳٫معبد شش درخت انجیر

این معبد بودائی در سال ۵۷۳ میلادی در زمان پادشاهی سلطان لیانگ ساخته‌شده است. نخستین نام این معبد یوژوئانگیان بوده است اما در زمان حکومت سانگ شمالی نویسنده‌ای به سبب وجود شش درخت انجیر در نزدیکی این معبد ، از آن بانام معبد شش درخت انجیر نام‌برده است و ازآن‌پس این نام برجای‌مانده است. سازه‌ی اصلی این معبد در سال ۱۹۰۷ میلادی ساخته‌شده و در سال ۱۳۷۳ میلادی بعد از آتش‌سوزی ، بازسازی‌شده است.

 

پادشاهی سلطان لیانگ

گوانگژو چین

 

۴٫پارک یوکزیو

این پارک که در مرکز شهر قرار دارد ، بزرگ‌ترین پارک گوانگژو است که بیش از هشت‌صد و شصت هزار مترمربع وسعت دارد. از دیدنی‌های جالب این پارک سه دریاچه‌ی مصنوعی و هفت‌تپه‌ی آن هست. کوه یوکزیو در این پارک قرارگرفته است. این پارک آمیزه‌ای از  آثار فرهنگی باستانی ، بوم‌شناختی و صنعت گردشگری است. مجسمه‌های سنگی پنج رام ، آب‌نماهای زیبا ، برج زنهای و دیوار عصر مینگ از دیگر دیدنی‌های این پارک بزرگ هستند.

 

ارک گوانگژو

جاذبه های گردشگری چین

 

۵٫جزیره‌ی شامیان

شامیان در لغت چینی به معنای سطح شنی است. جزیره‌ی شامیان جزیره‌ای تاریخی است که در عصر سانگ و کینگ نقشی اساسی در تجارت خارجی داشته است. چهل‌ودو ساختمان از صد و پنجاه عمارت این جزیره ، با سبک‌های گوتیک ف باروک و نئوکلاسیک ساخته‌شده‌اند و از بناهای تاریخی و گردشگری شهر گوانگژو  چین به شمار می‌روند.

 

جزیره‌ی شامیان

گوانگژو چین

 

۶٫کوهستان ابر سفید

کوهستان ابر سفید از دیدنی‌های طبیعی شهر گوانگژو  چین است. با تابیدن آفتاب پس از بارش باران ، حلقه‌هایی از ابر سفید این کوهستان را دربرمی گیرند که مناظری زیبا پدید می‌آید. در این کوهستان شش پارک قله‌ای و دره‌ای و تفریحی قرار دارد.

 کوهستان ابر سفید

جاذبه های گردشگری چین

 ۷٫چیملانگ

این منطقه که در بخش پانیو قرار دارد ، بهشت چیملانگ رابا شصت جاذبه‌ی گردشگری در خود جای‌داده است. پارک سافاری چیملانگ با بیش از ۴۶۰ گونه از حیواناتی نظیر پانداها ، کوالاها ، ببرها و شیرهای سفید از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری گوانگژو در میان جهانگردان است.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر گوانگژو  چین می‌توان به تپه‌ی زیبای لوتوس ، کلیسای قلب مقدس مسیح ، بنای یادبود سان یاتسن و معبد اجدادی خانواده‌ی چن اشاره کرد.

 

جاذبه‌های گردشگری گوانگژو

گوانگژو چین

جاذبه های گردشگری چین

جاذبه های گردشگری چین

جاذبه های گردشگری چین

گوانگژو چین

memorial-hall-guangzhou

گوانگژو چین

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *