گورستان ۴۰۰ ساله چشم‌ انتظار ثبت ملی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ریگان گفت: گورستانی با چهار قرن قدمت در روستای کوهشاه ریگان چشم‌انتظار ثبت ملی است.

امیر ابراهیمی امروز در گفت‌و‌گو با فارس در ریگان با بیان اینکه گورستانی با چهار قرن قدمت در روستای کوهشاه ریگان چشم‌انتظار ثبت ملی است، اظهار داشت: این گورستان که کارشناسان میراث از آن بازدید کرده‌اند، قدمت آن را بیش از ۴۰۰ سال اعلام کرده‌اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ریگان بیان داشت: شهرستان ریگان دارای بیش از ۵۰ اثر تاریخی و چندین گورستان با قدمت زیاد است که چشم‌انتظار ثبت ملی است.

وی تصریح کرد: سنگ‌های مرمری که در این گورستان به کار برده شده است دست‌کندهایی روی آنهاست که قدمت آنها را نشان می‌دهند.

ابراهیمی متذکر شد:به دلیل قرار گرفتن معدن سنگ مرمر در کنار این گورستان، در گذشته از سنگ‌های آن برای مزارها استفاده می‌کردند که اکنون این معدن به عنوان معدن سنگ مرمر مشغول فعالیت است.

وی افزود: با توجه به اینکه روستای کوهشاه منطقه گردشگری است، وجود این گورستان قدیمی می‌تواند جزو میراث فرهنگی و معنوی این منطقه مطرح باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ریگان عنوان کرد: وجود این گورستان قدیمی بیانگر تاریخ کهن و تمدن ریگان است و منطقه کوهشاه نیز یکی از این مناطق کهن در شرق استان است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: روستای هدف گردشگری کوهشاه دارای جاذبه‌های متنوع و دیدنی است که این روستا به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.