گیلان سرزمین تالاب­های سحرآمیز


گیلان سرزمین رودها، جنگل­ها، چشم اندازهای رویایی، سواحل زیبا، آبشارها، تالاب­ها، شالی­­زارها، باغ­های چای، چشمه­ های آب معدنی و جاذبه ­های طبیعی بی­شمار و بی­ن ظیری است. آب و هوای گیلان معتدل مدیترانه­ای و ناشی از آب و هوای کوهستانی البرز و دریای خزر است. طول سواحل دریا در استان گیلان به ۲۲ کیلومتر می­رسد.

گیلان سرزمین تالاب­های سحرآمیز

 در این مسیر شهرهای آستارا، بندر انزلی و کیان­شهر مستقیماً در کنار دریا قرار دارند. یکی از مشخصات و امتیازات سواحل گیلان، ماسه­ای بودن بخش عمده آن و نزدیکی به جنگل است. یازده هزار تالاب و آبگیر گیلان، گردشگران را به سوی خود می­خواند. سرزمین سحرآمیز استان همیشه سبز گیلان به “سرزمین تالاب­ها و آبگیرها” لقب گرفته است.

گیلان سرزمین تالاب­های سحرآمیز

برخی از این تالاب­ها عبارتنداز :

تالاب بین المللی انزلی :

از جمله زیباترین مناظر آبی گیلان و محل تخم ریزی آبزیان و پناهگاه و مامن پرندگان بومی و مهاجراست. در داخل تالاب، جزایر زیبایی وجود دارد و دو شهر زیبای انزلی و آب کنار در ساحل آن قرار دارند. در این تالاب گونه های مختلفی از آبزیان و پرندگان زندگی می کنند، همچنین دارای نیلوفرهای آبی معروف است.

گیلان سرزمین تالاب­های سحرآمیز

به باور کارشناسان محیط زیست یکی از بزرگترین و جالب ترین تالاب های دنیا از نظر تنوع زیستی است.این تالاب در زمستان میزبان انواع پرنده های دریایی بویژه قوهای سفید، غاز،اردک، مرغابی، چنگر و دیگر پرندگان مهاجر است.

یکی از جذابیت های بی نظیر تالاب انزلی نیلوفرهای آبی است که در سراسر تالاب به چشم می خورد. نیزارها و لاله های دریایی نیز در حاشیه تالاب به چشم می خورد. نیزارها و لاله های دریایی نیز در حاشیه تالاب مناظر دیدنی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. قایق سواری بر پهنه تالاب یکی از مفرح ترین لحظات سفر به بندر انزلی است.

تالاب بین المللی امیر کلایه با وسعتی معادل ۱۲۳۰ هکتار در ناحیه شمالی لاهیجان واقع شده است تالاب امیرکلایه (شیخ علی کل) که در گذشته آن را ” شاله کل” هم می نامیدند در بخش ” شیرجوپشت” در شمال لاهیجان و در ۲۸ کیلومتری شمال غربی لنگرود در نزدیکی جاده بندر کیاشهر به لنگرود قرار دارد و محل زمستان  گذرانی هزاران قطعه پرنده مهاجر از جمله قو، پلیکان و سایر مرغابی سانان است. از دیگر زیبائی های طبیعی تالاب می توان به نیلوفرآبی سفید اشاره کرد که جلوه خاصی به آن بخشیده است.

گیلان سرزمین تالاب­های سحرآمیز

تالاب کیاکلایه یکی از غنی ترین تالاب های گیلان به لحاظ تنوع گونه های حیاتی است که نقش مهمی در جذب گردشگر و افزایش درآمد اقتصادی حاشیه نشینان و حفظ محیط زیست طبیعی دارد. مساحت این تالاب حدود ۳۰۰ هزار هکتار است و از یک طرف به شهر لنگرود و محور گذری رامسر- رشت و از سه طرف دیگر به شالیزارها و فاصله اندکی به کوهپایه ها و چشم اندازی بسیار زیبا دارد.

گیلان سرزمین تالاب­های سحرآمیز

تالاب استیل یکی از جاذبه های طبیعی شناخته شده و مهم آستارابه شمار می رود. این تالاب در  ۷ کیلومتری شهر آستارا در حاشیه جاده لوندویل به آستارا قرار دارد.

گیلان سرزمین تالاب­های سحرآمیز

منبع:  سایت سفر

گردآوری و تنظیم: تارا رادفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.