شهر لیما در پرو

شهر لیما در پرو

اسپانیا مینیاتوری در آمریکای لاتین

اسپانیای مینیاتوری در آمریکای لاتین شهر لیما ترکیبی از دنیای معاصر و تمدن غنی آمریکای جنون است شهری که تمدن اینکا را هنوز می توان در سنت مردم آن یافت. شهری که بناهای اسپانیای در آن هنوز خودنمایی می کنند. بناهایی که هم نشان از ویرانی تمدن اصیل پرو دارند و هم نشان از عبور لیما از دنیای باستان به دنیای نوین است.

طبیعت لیما نیز مانند تاریخ آن باشکوه است. سواحل اقیانوس آرام که تقریبا سراسر این شهر را در برمی گیرد. این شهر را به یک مقصد گردشگری تمام عیار تبدیل کرده است.

لیما شهری است که هنوز کشف نشده است، شهری است که باید آن را جستجو کرد و از گوشه کنارش تاریخ پرفرازونشیب و رازآلود قبیله اینکا را کاوش نمود.

به لیما سرزمین اینکاهای افسانه ای خوش آمدید.

درباره لیما

لیما پایتخت و بزرگ ترین شهر پرو است که توسط «فرانسیسکو پیزارو» اسپانیایی در سال ۱۵۳۵ تأسیس شد این شهر به مدت سیصد سال مرکز فرمانروایی اسپانیایی ها در آمریکای لاتین بود و به همین دلیل معماری اسپانیایی در بناهای این شهر به وضوح به چشم می خورد

شهر لیما با جمعیتی حدود ۹ میلیون نفر شهری شلوغ و پرجنب و جوش است. لیما به مرکز غذای پرو نیز مشهور است و اکثر غذاهای اصیل پرویی در این شهر ارائه می شوند و البته دانشگاه معروف لیما را نباید از قلم انداخت دانشگاه ملی «سن مارکوس» که در سال ۱۵۵۱ تأسیس شد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است خود یکی دیگر از جاذبه های شهر باستانی لیما محسوب می شود.

در چه فصلی؟

لیما شهری با آب و هوای نیمه استوایی است که به علت نزدیکی به آب های سرد اقیانوس آرام، دمای آن معتدل است دمای هوا درلیما در سراسر سال به ندرت از ۱۲ درجه سانتی گراد پایین تر و از ۲۹ درجه سانتی گراد بالاتر می رود فصل شلوغ و پرتقاضای لیما تابستان است که از دسامبر شروع شده و تا آوریل ادامه دارد و در این زمان دمای هوا بسیار مناسب و مطبوع است در فصل زمستان شهر خلوت تر و قیمت ها مناسب تر است. اگرچه زمستان لیما خیلی سرد نیست اما هوا اکثر ابری است فصل های لیما ، به علت قرار گرفته آن در نیمه جنوبی کره زمین ، بر عکس فصل های ما است.

جشنواره ها و رویدادها

  1. جشنواره روز استقلال (Fiesta Patrias): این جشنواره که هر ساله در روز ۲۸ و ۲۹ جولای برگزار می شود، یکی از بزرگترین جشن های لیما است که چهره شهر را دگرگون می کند. این جشن شامل رویدادهایی مانند رژه نظامی در خیابان های شهر، مراسم مذهبی در کلیسای لیما، کارناوال، نمایشگاه محصولات و صنایع دستی محلی و اجرای موسیقی توسط نوازندگان داخلی و خارجی است ۲٫ جشنواره سانتا روزا د لیما: این جشنواره بیشتر یک جشنواره مذهبی و برای بزرگداشت یا بانو «سانتا روزا» برگزار می شود هرچند در زمان این جشنواره شهر رنگارنگ می شود و اجراهای موسیقی و هنری نیز برگزار می گردد. این جشنواره یکی از جشنواره های اصلی پرو است و در اواخر ماه آگوست برگزار می شود ۴٫ جشنواره پادشاه معجزه ها (Senor de Milagros) این جشنواره نیز یکی دیگر از جشن های بزرگ پرو است که در روزهای ۱۸ و ۱۹ و ۲۸ ماه اکتبر برگزار می شود و شهر را پر از نور و شادی می کند. این جشنوار گردشگران خارجی زیادی را نیز به پرو لیما جذب می کند.

دیدنی ها

  1. موزه لارکو (Museo Larco) 2. ناحیه میرافلورز (Miraflores)؛ ۳٫ منطقه بارانکو (Barranco) 4. بنای هواکا بوکلانا (pucllana Huaca) 5. مرکز تاریخی لیما (Historic Centre of Lima) 6. کلیسای لیما (Cathedral of Lima) 7. صومعه ؟؟؟؟ریسکو (Monastety of San francisco) 8. صومعه سانتو دومینگو (Monastery Santo Domingo) 9. ناحیه تاریخی کارال (Caral) ؛ ۱۰ . موزه ملی باستان شناسی (National Museum of Archaeology) 11. ناحیه پاچاکاماک (Pachacamac)

خوردنی ها

  1. خوراک ماهی کوچه (Ceviche)؛ ۲٫ خوراک سیب زمینی کوسا (Causa) 3. خوراک گوشت لومو سالتادو (Lomo Saltado) 4. خورشت مرغ (Aji de Galine) 5. کباب گوشت (Anticuchos) 6. فلفل شکم پر (Rocoto Rellena) 7. استیک گوشت (Alpca) 8. میوه لوکوما (Lucuma)9. مرغ سوخاری (Pollo a al Brasa)؛ ۱۰٫ پیش غذای پنیر (Tequenos)

خریدنی ها

  1. صنایع دستی چوبی؛ ۲٫ ظروف سفالی ۳٫ لباس ساخته شده از پشم آلپاکا (نوعی شتر لاما) ۴٫ گلیم بافته شده از پشم آلپاکا؛ ۵٫ نقاشی؛ ۶٫ نقره آلات

مراکز خرید برتر

  1. مرکز خرید لارکومار(Larcomar) 2. مرکز خرید جاکی (Plaza Jockey) 3. مرکز تاریخی لیما (Historic Center of Lime) 4. مرکز خرید ریل سنتروسیویکو (Real Plaza Cantro Civico) 5. مرکز خرید لیما سر (plaza Lime Sur) 6. مرکز خرید بزرگ نرته (plaza Norte Mrge) 7. مرکز خرید آنگاموس اپن (Plaza ???) 8. مرکز خرید آتوکنگو اپن ( )  مرکز خرید ریل پریماورا ۱۰٫ مرکز خرید ال پولو (EI Polo Centro Comercial) 11. شهر تجاری مینکا (Meko)

مراکز تفریحی برتر

  1. آب نمای مجیک واتر (Magic water Circuit) 2. پارک رزروا (Parque De La Reserva) 3. میدان آرماس () ۴٫ ساحل پلایا ایزا (Playa Asia) 5. پارک آمور (Parque del Amor) 6. پارک کندی (Parque Kennedy) 7. ساحل سان بارتولو (Bartolo San) 8. پارک و باغ وحش لینداس ۹٫ ناحیه سن ایسیدرو(San isdro) 10. ساحل ورده (Costa verde)

پروازهایی که به لیما می روند!

هیچ پرواز مستقیم و غیرمستقیمی از تهران به لیما وجود ندارد برای رفتن به لیما باید از دو شرکت هوایی متفاوت استفاده کنید بهترین مسیر برای سفر به لیما، پرواز به آمستردام است که خط هوایی ایران ایر به آن پرواز مستقیم دارد و سپس پرواز با خط هوایی کی ال ام است که پرواز مستقیم به سمت لیما را در برنامه پروازی خود دارد. البته خطوط هوایی القطری و آلپتالیا نیز پرواز با دو یا سه توقف (توسط دو خط هوایی متفاوت) را برای آسایش بیشتر مشتریان خود دارند

ردیفهزینه های زندگیقیمت
۱یک وعده غذای ارزان قیمت$۳٫۸۰
۲یک وعده غذای دو نفره با مخلفات (در رستوران متوسط)$ ۱۹٫۱۰
۴نوشابه قوطی$ ۰٫۷۵
۵آب (۰٫۳۳ لیتر)$ ۰٫۴۵
۶قیمت بلیط اتوبوس / مترو یک طرفه$ ۰٫۴۸
۷ورودیه تاکسی$ ۶۰٫ ۱
۸بهای تاکسی به ازای هر کیلومتر مسافت طی شده $ ۱٫۶۰
۹بلیت سینما$ ۷۵٫ ۵
۱۰سیب (یک کیلو)$ ۱٫۶۰
۱۱یک پاکت سیگار$ ۲٫۵۰

 

اطلاعات کاربردی
ویزانیاز دارد
جمعیت۸٫۸ میلیون
واحد پولPEN-peruvian Nuevo Sol
برابری پول با دلار۱٫۰۰ USD 3.11PEN
ساعت رسمی۳۰: ۹ عقب تر از تهران
آب لوله کشیغیرقابل آشامیدنی

 نشریه مسافرت

شهر لیما در پرو

شهر لیما در پرو

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *