شهر بانکوک

بانکوک (بانگکوک) نام پایتخت کشور تایلند است که در زبان محلی به آن «کرونگ تپ» می‌گویند که به معنای «شهر فرشتگان» هست. نام کامل شهر بانکوک (King Buddha Yodfa Chulaloke) هست که به‌عنوان بلندترین نام یک مکان در دنیا در کتاب گینس به ثبت رسیده است. این شهر زیبا و گردشگری بیش از یازده میلیون نفر جمعیت دارد. بانکوک شهری است که زندگی مدرن غربی در آن بازندگی سنتی و آداب‌ورسوم و فرهنگ‌های خاص شرقی به هم‌آمیخته است. در این شهر ساختمان‌های بلند و زیبایی که در کنار معابد و باغ‌ها و پارک‌ها ساخته‌شده‌اند، آمیزه و گنجینه‌ای فرهنگی از زندگی مدرن و سنتی را به نمایش می‌گذارند. بانکوک از مهم‌ترین مراکز فرهنگی، سیاسی، آموزشی و تجاری و اقتصادی کشور تایلند محسوب می‌شود. این شهر بسیار زیبا و تماشایی از نواحی مختلفی چون میدان سیام، سوکامویت، راتاناکوسین، جاده‌ی کاوسان، سیلوم و دوسیت و غیره تشکیل‌شده است. آب‌وهوای شهر بانکوک مرطوب و خشک و حاره‌ای است و بهترین زمان برای سفر به این مقصد گردشگری شگفت، بین ماه نوامبر تا ماه مارس است که در این ماه‌ها از بارندگی خبری نیست و به‌راحتی می‌توان به گردش و تفریح پرداخت. بانکوک یکی از پر بازدیدترین شهرهای قاره‌ی آسیاست. در این نوشته با تعدادی از بهترین مکان‌های گردشگری و زیباترین مکان‌های تفریحی این شهر توریستی آشنا می‌شویم.

 

جاذبه های توریستی بانکوک

جاذبه های توریستی بانکوک

 

جاذبه‌های گردشگری بانکوک

 

  1. کاخ بزرگ سلطنتی

 

کاخ بزرگ سلطنتی شهر بانکوک مجموعه‌ای بی‌نظیر و بسیار زیبا از چندین قصر زیباست. ساخت این مجموعه در سال ۱۷۸۲ میلادی یعنی همان سالی که بانکوک به‌عنوان پایتخت تایلند برگزیده شد، شروع‌شده است. مقدس‌ترین معبد کشور تایلند که: وات پرا کیو نام دارد، در این مجموعه قرار دارد.

 

جاذبه های توریستی بانکوک

جاذبه های توریستی بانکوک

  1. قصر ویمانمک

این قصر شگفت بزرگ‌ترین بندرها جهان است که با چوب درخت ساج طلایی ساخته‌شده است. این بنای زیبا دارای هشتادویک اتاق است که در نزدیکی‌های محل سکونت سلطنتی قرار دارد. این قصر دارای سی‌ویک اتاق نمایشگاهی است که هرروزه در هر نیم ساعت یک‌بار در آن تور داخلی برگزار می‌شود. از دیدنی‌های این قصر می‌توان از اولین حمام داخلی کشور تایلند و اولین ماشین‌تحریر با حروف تایلندی نام برد.

 

جاذبه های توریستی بانکوک

جاذبه های توریستی بانکوک

  1. معبد وات پو

وات پو نام کهن‌ترین معبد کشور تایلند است. در این معبد قدیمی، تندیسی طلایی از بودائی آرمیده به طول چهل‌وشش متر و ارتفاع پانزده متر وجود دارد. امروزه این معبد قدیمی به سبب مرکز آموزش‌های گیاه‌درمانی و ماساژهای سنتی بسیار مشهور شده است و بازدیدکنندگان بسیار زیادی را جذب خود می‌کند.

 

جاذبه های توریستی بانکوک

جاذبه های توریستی بانکوک

  1. موزه‌ی ملی تایلند در بانکوک

موزه‌ی ملی تایلند که در شهر بانکوک قرار دارد دارای گنجینه‌ای عظیم از کلکسیون‌های آثار نوسنگی تا دوره‌های اخیر است. به سبب بزرگی زیاد این موزه در یک نوبت وقت نمی‌شود از تمام آن بازدید کرد؛ اما اگر به‌اندازه‌ای وقت ندارید که بتوانید در چند نوبت به این موزه سر بزنید حتم از عمارت کلاه‌فرنگی آن‌که دارای آثار سلطنتی است دیدن کنید.

 

جاذبه های توریستی بانکوک

جاذبه های توریستی بانکوک

  1. وات آرون

معبد وات آرون در ساحل رودخانه‌ی چوپرایا قرار دارد. از دیدنی‌های این معبد برج هفتادونه متری آن است. این معبد در ماه‌های اکتر تا ماه مه با نور و موسیقی و اجرای برنامه‌های زنده بازدیدکنندگان بسیاری را به تماشای خود می‌کشاند.

 

جاذبه های توریستی بانکوک

جاذبه های توریستی بانکوک

  1. خانه‌ی جیم تامسون

جیم تامسون نام یک شخصیت آمریکایی است که بعد از جنگ جهانی دوم به شهر بانکوک سفرکرده است. این خانه تا سال ۱۹۶۷ میلادی که جیم تامسون به شکلی اسرارآمیز ناپدیدشده است، محل زندگی او بوده است. این خانه که دارای شش سازه است از چوب درخت ساج ساخته‌شده است.

 

جاذبه های توریستی بانکوک

جاذبه های توریستی بانکوک

  1. موزه‌ی قایق‌های سلطنتی

بعضی از قایق‌های سلطنتی این موزه بر ساحل تونبوری رود چو پرایا به معرض نمایش گذاشته‌شده‌اند. هر یک از این هشت قایق باریک و درخشان به پنجاه‌تا شصت نفر پاروزن نیازمند هستند. مهم‌ترین و باارزش‌ترین این قایق‌ها که مخصوص شخص پادشاه بوده، سویاناهونگ نام دارد.

جاذبه های توریستی بانکوک

جاذبه های توریستی بانکوک

گروه تهیه محتوا سون تارا

منابع

 

جاذبه‌های توریستی بانکوک

بانکوک

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *